O nas

Obecni właściciele Apartamentów: Ona – z zawodu adwokat, z zamiłowania projektant wnętrz. On – z zawodu urbanista i rzeczoznawca majątkowy, z zamiłowania przedsiębiorca. To ludzie zafascynowani secesyjną architekturą, kunsztem dawnej sztuki budownictwa, bogatego stylu, pięknego klasycznego wzornictwa. Oboje lubiący ludzi. Stąd chęć stworzenia Klientom, pięknego, komfortowego miejsca, skąd zacząć można niejedną wycieczkę po pięknej górskiej okolicy, pełnej starych zamków, pałaców, legend i ciekawej historii lub po prostu miło spędzić czas.

W momencie zakupu lokale znajdowały się w opłakanym stanie. Totalnie zdewastowane przez dziesięciolecia socjalnej niegospodarności i demolowane przez poprzednich lokatorów. Małżeństwo przywróciło mieszkaniu dawną świetność. Z dużą determinacją, mnóstwem autorskich pomysłów i niejednokrotnie własnymi siłami doprowadzili zaniedbane i zdewastowane lokale, do stanu odpowiadającego aktualnym trendom modowym, przy jednoczesnym zachowaniu ducha dawnej elegancji w aranżacji wnętrz. Remont lokali zakończył się pod koniec 2021 roku.

Serdecznie Państwa zapraszamy i życzymy udanego pobytu i miłych wrażeń.

Historia budynku

Kamienica przy Wojska Polskiego 48, w której znajdują się Apartamenty WYSOKI POZIOM, pochodzi z końca XIX wieku. Dokładana data budowy nie jest znana, ale kamienica widoczna jest już na pocztówce pochodzącej z 1896. Budynek ma więc około 130 lat. Do II wojny mieszkali tu dobrze sytuowani Niemcy. Mieszkania pierwotnie były olbrzymie – na każdym piętrze było tylko 1 mieszkanie, zajmowało powierzchnię całego piętra. Bogato zdobione piece ogrzewały każdą izbę. Sztukaterie, zdobione sufity, drewniane meble w stylu klasycystycznym, bogata zastawa stołowa, podkreślały bogactwo lokali i ich właścicieli. Pomieszczenia rozlokowane były w amfiladzie – dało się przejść między pokojami nie wchodząc na korytarz – korytarz, zasadniczo stanowił komunikację przeznaczoną dla służby.

W czasach po II Wojnie, teren Jeleniej Góry zasiedlili Polacy. Miasto zostało włączone do Polski. Kamienice, zostały przeznaczone pod kwatery socjalne – dawne duże i bogate mieszkania podzielono na małe kwatery – często ze wspólną łazienką na całe piętro. Na poziomie III na którym znajdują się obecnie Apartamenty WYSOKI POZIOM, były zorganizowane 4 mieszkania socjalnie. W 2016 roku ostatni lokatorzy opuścili lokale. W 2018 Miasto dokonało formalnego scalenia 4 kwater. Całe piętro zostało sprzedane i trafiło w prywatne ręce obecnych właścicieli.